Darbo pokalbis

Kaip suvaldyti nerimą prieš pokalbį dėl darbo?

Darbo paieška kiekvienam gali tapti stresą keliančia patirtimi. Tikriausiai beveik nėra nei vieno žmogaus, kuris prieš eidamas į pokalbį dėl darbo nėra patyręs bent šiek tiek nerimo. Kita vertus, toks trumpalaikis nerimas nėra blogai, priešingai jis yra reikalingas ir naudingas. Įrodyta, kad nedidelis nerimo lygis skatina išradingumą, padidina motyvaciją, pagerina dėmesio koncentraciją, atmintį bei loginį mąstymą. Tokiu būdu, pats organizmas padeda mums įveikti kasdieninius gyvenimo iššūkius. Akivaizdu, kad norint išnaudoti nerimo teikiamą naudą, svarbu išmokti jį kontroliuoti, kad nerimo lygis nepergautų į smarkų stresą. Žemiau pateikiami keli patarimai, kurie gali padėti sumažinti kylantį nerimą prieš darbo pokalbį bei jo metu:

  • Gerai išsiaiškinkite ne tik apie kompanijos veiklą, tačiau ir apie konkrečią darbo poziciją į kurią kandidatuojate. Kokie yra keliami reikalavimai. Dar kartą peržvelkite savo CV. Apgalvokite, kokia turima patirtis gali parodyti, jog būtent jūs turite reikalingų žinių konkrečiai pozicijai. Jei patirties daug neturite, nuspręskite, kaip galėtumėte pagrįsti savo motyvaciją tapti komandos dalimi. Apgalvokite, kokių klausimų jūsų gali klausti ir pasiruoškite į juos atsakyti. Jei norite, galite pasipraktikuoti pokalbį su draugais ar sau artimais žmonėmis. Pamąstykite, kaip atsakytumėte į provokuojančius klausimus. Geras pasiruošimas visada sumažina nerimą, nes tuomet esame pasiruošę visokiems netikėtumams.
  • Iš vakaro susiplanuokite maršrutą. Išvykite anksčiau, kad išvengtumėte nerimo, jei gatvėje bus spūstys, ar pan. Nuvykite į darbo pokalbio vietą anksčiau, tačiau ne per anksti, nes laukimas laukiamajame taip pat kelia labai didelę įtampą. Susigalvokite, kas padėtų „prastumti laiką“, pavyzdžiui, pasivaikščiojimas po apylinkes, įvairūs kvėpavimo pratimai, galvosūkių sprendimas ir pan.
  • Darbo pokalbio metu šypsokitės, parodykite energiją ir entuziazmą, palaikykite akių kontaktą. Tai jums suteiks daugiau kontrolės pokalbyje. Jei nesupratote klausimo, paprašykite pakartoti.
  • Pokalbio pabaigoje, nebijokite paklausti, kada ir kaip būsite informuoti apie sprendimą. Taip žinosite, ko galite tikėtis ir tai leis sumažinti nerimą laukiant atsakymo.
  • Mintyse įsivaizduokite visą eigą: nuo atsikėlimo ryte iki pokalbio pabaigos. Įsivaizduokite, kaip viskas vyksta sklandžiai, o jūs jaučiatės atsipalaidavę. Neužsiprogramuokite iš anksto nesėkmei, tikėkitės geriausio. Jei žinotumėte, kad 100 % gausite darbą, į kurį kandidatuojate, ar lygiai taip pat nerimautumėte?


Dažnai darbo pokalbis mums kelia nerimą, nes jaučiamės lyg esame testuojami. Tačiau pamėginkite į darbo pokalbį pažvelgti kitaip, kaip į pokalbį ne su viską kontroliuojančiu darbdaviu, o tiesiog su kitu žmogumi. Darbo pokalbio metu darbdavys stengiasi labiau pažinti darbuotoją, su kuriuo teks dirbti, lygiai taip pat darbuotojas turi teisę rinkti informaciją apie būsimą darbdavį bei kompaniją. Pasinaudokite proga.


Klausimai, kurių per darbo pokalbį geriau neužduoti



Užduoti klausimus per darbo pokalbį būtina. Taip parodysite, kad domitės įmonės veikla ir norite joje dirbti. Tačiau klausimas dažnai būna nelygus klausimui. Kartais vienas klausimas per darbo pokalbį gali kainuoti darbo vietą ir nesvarbu, kad būsite tinkamiausias kandidatas šiai darbo vietai. Šiame straipsnyje surašysime pagrindinius klausimus, kuriuos užduoda kandidatai ir kurie dažniausiai kainuoja jiems darbo vietą.

  • Kokia šios kompanijos veiklos sritis? Šis klausimas yra tinkamas, kai kalbate su personalo atrankos įmone ir ji skelbime nėra nurodžiusi įmonės veiklos srities.
  • Kokie reikalavimai šiai darbo pozicijai? Jūs juk skaitėte darbo skelbimą, ar ne?
  • Kiek valandų turėsiu dirbti? Ar man reikės dirbti savaitgaliais? Šiuo klausimu galite pasirodyti tinginiu, kuri darbe nori nieko neveikti.
  • Jeigu pradėsiu dirbti, kada galėsiu išeiti atostogų? Klausimus apie atostogas galėsite užduoti tada, kai įsidarbinsite.
  • Ar galėsiu pasiimti mamadienių? Mamadienius jums garantuoja įstatymas. Tačiau teiravimasis apie juos per darbo pokalbį gali sudaryti įspūdį, kad jums darbas nelabai rūpi.
  • Kiek man reikės dirbti, kad būčiau paaukštintas? Paaukštinimai priklauso nuo darbo kokybės, lyderystės įgūdžių ir kompanijos vykdomos politikos. Geriau klausimą suformuluoti taip: „Kokios yra paaukštinimo ir asmenės karjeros galimybės?“
  • Ar aš priimtas? Nepasirodykite įžūlus ir pernelyg savimi pasitikintis. Geriau pasiteiraukite, kada galėtumėte tikėtis atsakymo.
  • Koks atlyginimas? Šiukštu neklauskite šio klausimo darbo pokalbio pradžioje. Pokalbio pabaigoje galite mandagiai pasiteirauti apie įmonės atlyginimų politiką. Tačiau geriausia, kad darbdavys apie tai prabiltų pirmas, kaip ir būna dauguma atvejų.
  • Kiek CV atsiuntė į šią poziciją? Ši informacija daugeliu atžvilgiu yra konfidenciali. Be to, CV skaičiaus nė viena įmonė neskaičiuoja.
  • Gal galėtumėte pakomentuoti mano CV? Jei darbdavys pakvietė jus pokalbiui, vadinasi Jūsų CV yra tinkamas.
  • Gal galėčiau pasikalbėti su vadovu? Personalo specialistai dažniausiai puikiai atlieka savo darbą. Todėl manyti, kad vadovas tai atliks geriau už juos yra kvaila.
  • Kaip Jūsų įmonė žiūri į vėlavimą? Punktualumas, viena iš pageidautinų darbuotojų savybių. Todėl šis klausimas išduoda, kad mėgstate vėluoti.
  • Kiek trunka pietų pertrauka? Tai galėsite išsiaiškinti, kai būsite priimtas. Kitaip darbdaviui gali kilti natūralus klausimas – o ką jos metu veiksite?
  • Ar galiu į darbą atsivesti šunį? Be komentarų.
  • Ar man reikės atlikti narkotikų testą? Juk nenorite, kad darbdavys pagalvotų, kad juos vartojate, ar ne?
  • Ar kompanija riboja interneto naudojimą? Internetą galima naudoti tik darbo reikalais. Asmeninio elektroninio pašto, facebook paskyros tikrinimą palikite namams.

Šie klausimai yra vieni iš dažniausiai užduodamų per darbo pokalbius. Atminkite, kad kartais geriau patylėti, negu pasakyti ką nors netinkamo. Juk žodis žvirbliu išlekia, o briedžiu sugrįžta. Sėkmės ieškant darbo!


Šaltinis: uzsienis.cvzona.lt



Naujienos 27. spalio - Filmas „Laikinai jūsų“
„Pagalba Norvegijoje“ buhalterinė apskaita pristato tikrų įvykių įkvėptą filmą „Laikinai Jūsų“.

Miestas

Data

Laikas

Nuoroda bilietams

Asker

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Askim

08/12

20:15

Pirkti bilietus

Bergen

10/12

18:00

Pirkti bilietus

Bodø

09/12

18:00

Pirkti bilietus

Drammen

09/12

21:00

Pirkti bilietus

Grimstad

09/12

18:30

Pirkti bilietus

Halden

08/12

19:30

Pirkti bilietus

Haugesund (Tysvær)

10/12

19:00

Pirkti bilietus

Hønefoss

08/12

21:00

Pirkti bilietus

Hønefoss

09/12

18:30

Pirkti bilietus

Kongsberg

09/12

18:30

Pirkti bilietus

Lillehammer

09/12

21:30

Pirkti bilietus

Lillestrøm

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Molde

09/12

19:00

Pirkti bilietus

Moss

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Oslo (Storo)

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Sandefjord

08/12

20:40

Pirkti bilietus

Sandnes

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Sandvika

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Sarpsborg

09/12

20:30

Pirkti bilietus

Ski

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Skien

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Sotra

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Tønsberg

08/12

20:00

Pirkti bilietus

Trondheim

08/12

20:30

Pirkti bilietus

Ullensaker

03/12

20:30

Pirkti bilietus

Ålesund

08/12

20:30

Pirkti bilietus





Tyzeris: laikinai-jusu-2023-teaser-nuo-lapkricio-24-d_05fcd2d874.mp4

„Laikinai Jūsų“ – tikrais faktais paremto Kanados lietuvio Antano Šileikos romano bestselerio ekranizacija. Tai – ne tik brangiausias lietuvių gamybos metų filmas, tačiau ir vienas techniškai sudėtingiausių: dalis detektyve regimų istorinių lokacijų buvo atkurtos virtualioje aplinkoje, nes iki šių dienų jų nėra išlikusių. Komfortas akims – laikmečio estetika, autentiški kostiumai ir įtraukiantis atmosferinis laukas, kuriame entuziastingai daužomi ir biliardo rutuliai, ir gyvenimai.

1920-ųjų Kaunas, laikinoji sostinė. Vos prieš du metus nepriklausomybę atgavusi jauna valstybė Lietuva siekia išlikti gyva grobuoniškame Europos žemėlapyje. Jos naujoji istorija kuriama paprastomis rankomis, kurios kepa spurgas, krauna kontrabandos vagonus, kelia taures legendiniame „Metropolyje“, pasirašo slaptus dokumentus, užtaiso ginklą ar fotoaparatą, liudijantį ne tik laikmečio salonų puošnumą, bet ir pogrindžio žiaurumą.

Buvęs caro kontržvalgybos agentas Justas Adamonis grįžta į Kauną, tikėdamasis pamiršti kraupią praeitį. Tačiau buvusių šnipų nebūna. Jis gauna naują užduotį paslapčių, korupcijos ir išdavysčių

ersmelktame Kaune, kuriame niekuo negali pasitikėti. Slaptasis agentas Adamonis jau patyręs pasirinkimo tarp meilės ir pareigos skausmą, bet likimas ir vėl apnuogina jo silpnybę, kai periferijoje pasirodo vitališka antros eilės pusseserė Lilė.

Lipdamas ant kulnų grėsmę keliančiam priešui, jis vis gyliau grimsta į asmeninę dramą.

Žanras: Istorinė drama, detektyvas

Sukurta: Lietuva

Režisierius: Ramūnas Rudokas

Vaidina: : Simonas Storpirštis, Justina Nemanytė, Dainius Kazlauskas, Agnė Šataitė, Ramūnas Rudokas, Nerijus Gadliauskas, Šarūnas Datenis, Karolis Kasperavičius, Akvilė Žirgulytė ir kiti

 

Kino teatruose nuo: 2023/11/24

Trukmė: 1h 30 min

Cenzas: N-18

Kalba: lietuvių, be anglų kalbos subtitrų